ASPIRE Cleito Replacement Coils Heads (5 pack) 0.4/0.27/0.2/SS316L
HomeStore
QUICK OVERVIEW
These replacement coils make the most of this design with their Clapton wound kanthal which brings yet more flavour to the equation. Available in 0.2 ohm, 0.27 ohm 0.4 ohm and SS316L (0.4)
Contains:
5 x Aspire Cleito Replacement Coils
Coil ratings:
0.2 ohm: 55-70W
0.4 ohm: 40-60W
0.27 ohm: 40-55W
Important information about Sub Ohm Vaping:
Legal Disclaimer:
We do not sell clones, only original Genuine Authentic products.
Select OHM
-65%
More Images
ASPIRE Cleito Replacement Coils Heads (5 pack) 0.4/0.27/0.2/SS316L - Image 2
ASPIRE Cleito Replacement Coils Heads (5 pack) 0.4/0.27/0.2/SS316L - Image 3
ASPIRE Cleito Replacement Coils Heads (5 pack) 0.4/0.27/0.2/SS316L - Image 4
ASPIRE Cleito Replacement Coils Heads (5 pack) 0.4/0.27/0.2/SS316L - Image 5
QUICK OVERVIEW
Contains:
Coil ratings:
0.2 ohm: 55-70W
0.4 ohm: 40-60W
0.27 ohm: 40-55W
Legal Disclaimer:
Product Information
Shipping & Returns
Description
0.2 ohm: 55-70W
0.4 ohm: 40-60W
0.27 ohm: 40-55W